Monday Sep 21 Mon Sep 21
Tuesday Sep 22 Tue Sep 22
Wednesday Sep 23 Wed Sep 23
Thursday Sep 24 Thu Sep 24
Friday Sep 25 Fri Sep 25
Saturday Sep 26 Sat Sep 26
Sunday Sep 27 Sun Sep 27
Group Circuit Training 05:15 - 06:00 Michele Carter 
 
Group Circuit Training 06:00 - 06:45 Michele Carter 
 
Zumba 08:15 - 09:00 Nancy Trail 
 
 
 
Yoga 09:15 - 10:00 Ulrikke Malik 
Cycling 09:30 - 10:15 Jennifer Coverdell 
Nutrition 101 10:00 - 10:30 Nicole Snyder 
Strength Training 10:30 - 11:15 Martha Braaten 
Zumba 11:30 - 12:15 Mary Streeter 
 
BODYPUMP 17:30 - 18:15 Gayle Piepho 
Cycling 17:30 - 18:15 Lisa Osborne 
Yoga 18:30 - 19:15 Maury Jackson 
 
 
 
Cycling 05:30 - 06:15 Ann Hirschbuehler 
 
 
Barre 08:15 - 09:00 Ulrikke Malik 
SilverSneakers Classic 08:30 - 09:30 Martha Braaten 
 
 
Pilates 09:15 - 10:00 Ulrikke Malik 
 
 
Strength Training 10:30 - 11:15 Michelle Valenti 
Group Circuit Training 11:30 - 12:15 Michelle Valenti 
Tai Chi 14:30 - 15:30 Paul Reed 
BODYPUMP 17:30 - 18:15 Rachel Govern 
 
CXWORX 18:30 - 19:00 Rachel Govern 
Yoga 18:30 - 19:15 Maury Jackson 
 
Group Circuit Training 05:15 - 06:00 Michele Carter 
RPM 05:30 - 06:15 Julie Belzer 
Group Circuit Training 06:00 - 06:45 Michele Carter 
 
Yoga 08:15 - 09:00 Ulrikke Malik 
 
 
 
 
Cycling 09:30 - 10:15 Jennifer Coverdell 
 
Strength Training 10:30 - 11:15 Martha Braaten 
Zumba 11:30 - 12:15 Mary Streeter 
 
BODYPUMP 17:30 - 18:15 Gayle Piepho 
 
 
 
Zumba 19:00 - 19:45 Cindy Brewer 
 
Cycling 05:30 - 06:15 Ann Hirschbuehler 
 
 
Barre 08:15 - 09:00 Ulrikke Malik 
SilverSneakers Classic 08:30 - 09:30 Martha Braaten 
 
 
Pilates 09:15 - 10:00 Ulrikke Malik 
 
 
Strength Training 10:30 - 11:15 Michelle Valenti 
Group Circuit Training 11:30 - 12:15 Sandy Cariello 
Tai Chi 14:30 - 15:30 Paul Reed 
BODYPUMP 17:30 - 18:15 Rachel Govern 
 
CXWORX 18:30 - 19:00 Rachel Govern 
Yoga 18:30 - 19:15 Maury Jackson 
 
Group Circuit Training 05:15 - 06:00 Michele Carter 
 
Group Circuit Training 06:00 - 06:45 Michele Carter 
 
Zumba 08:15 - 09:00 Nancy Trail 
 
 
 
Yoga 09:15 - 10:00 Kathy Hanewinkel 
Cycling 09:30 - 10:15 Jennifer Coverdell 
 
Strength Training 10:30 - 11:15 Martha Braaten 
 
 
 
 
Yoga 18:30 - 19:15 Maury Jackson 
 
 
 
 
 
RPM 07:15 - 08:00 Julie Belzer 
 
 
BODYPUMP 09:00 - 09:45 Alternating Instructors 
Cycling 09:00 - 09:45 Jill Buha 
 
 
Zumba 10:00 - 10:45 Shondella Harden